کارهای جذابی که در گوانجو می توان انجام داد

در شهر گوانجو کارهای سرگرم کننده و جذاب متعددی وجود دارد که می توان در هنگام سفر به این شهر انجام داد. در این شهر شما به مانند بسیاری از دیگر شهرهای چین ، شاهد رشد و گسترش سریع شهر هستید و در عین حال می‌توانید به بخش های قدیمی شهر سر زده و دیدنی های این مناطق را کشف کنید. شهر گوانجو در مسیر رشد شگفت انگیزی قرار داشته و به سمتی حرکت می‌کند که می توان به زودی آن را یکی از بزرگترین و مهمترین شهرهای جهان معرفی کرد. در این مطلب برای گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند، فهرستی از جاذبه های این شهر و کارهایی که می توان در آن انجام داد؛ تهیه شده است، با اجرای این برنامه، سفر شما به گوانجو، کسل کننده نخواهد بود. با صدف شریعتی همراه باشید تا این کارهای جذاب را با هم  مرور کنیم.
گوانجو

شکمگردی در گوانجو

غذا خوردن در رستوران ها یکی از مهمترین کارهایی است که در گوانجو می توان انجام داد. تعداد بسیار زیادی رستوران در این شهر وجود دارد که ممکن  است سبب تعجب هر بازدید کننده ای شود. در بخش مدرن و نوساز شهر می توانید شاهد حضور پر رنگ انواع رستوران‌های زنجیره ای بین المللی مثل مک دونالد، پیتزا هات، برگر کینگ و ساب وی Subway (مجموعه زنجیره ای رستوران های ارائه کننده ساندویچ) باشید اما فراموش نکنید شما در چین هستید و توصیه می شود اولویت اول شما امتحان غذاهای چینی و رفتن به رستوران های سنتی این کشور باشد. بیشتر این رستوران ها در بخش قدیمی شهر قرار داشته و غذاهای ارائه شده در آن ها به مراتب ارزان تر و سالم تر از رستوران های بین المللی موجود در بخش جدید شهر هستند. این رستوران های سنتی انواع غذا های برنجی و نودل ها را ارائه داده و استفاده از چاپ استیک chopstickss  یا همان چوب های مشهور غذاخوری چینی می  تواند چالشی هیجان انگیز و جالب برای هر بیگانه ای باشد. اعتماد به نفس داشته باشید و آن ها را امتحان کنید، با کمی تمرین خواهید توانست با کمک این چوب ها هر غذائی را بخورید.

غذا

گشت زنی در پارک های تفریحی

شرکت مشهور چیملونگ Chimelong  در سال های اخیر اقدام به ساخت چهار تفریح گاه و پارک بزرگ در شهر گوانگ ژو کرده است که در آن انواع تفریحات برای گروه های سنی مختلف مهیا است. این پارک ها در محله پان یو Panyu در حومه شهر قرار داشته و دسترسی به آن از طریق مترو به سادگی امکان پذیر است. سافاری پارک ژیانگ جیانگ Xianjiang Safari Park نخستین پارک از این مجموعه چهارگانه است که عملیات ساخت آن در سال ۱۹۹۷ میلادی به پایان رسید. این پارک حیات وحش به عنوان بزرگترین سافاری پارک جهان شناخته شده و در آن پانصد گونه مختلف جانوری زندگی می کنند. به کمک قطارهای ویژه ای شما به بخش های مختلف این پارک دسترسی داشته و می توانید حیوانات وحشی را در محیطی مشابه زیستگاه های واقعی آن ها مشاهده کنید. در برخی موارد شما احساس می‌کنید در قلب آفریقا بوده و در حال تماشای دشت های طبیعی این قاره هستنید.

Chimelong Xiangjiang Safari.Park.original.6092

سیرک بین المللی چیملونگ، به عنوان بزرگترین سیرک دائمی جهان شناخته شده و بیش از ۸ هزار بازدید کننده در آن واحد می توانند در آن حضور داشته و زمان خود را سپری کنند.

بهشت چیملونگ یا Chimelong Paradise  دیگر بخش سرگرم کننده از این مجموعه چهارگانه است که در آن انواع سرگرمی هایی از قبیل ترن های هوائی تدارک دیده شده است. این مرکز در سال ۲۰۰۶۶ میلادی افتتاح شده است.  در این بخش همچنین انواع نمایش های هیجان انگیز نیز برای بازدیدکنندگان به اجرا گذاشته می‌شود. در این پارک بیش از ۷۰ ترن هوائی مختلف وجود دارد که آن را به بزرگترین پارک مشابه در سراسر چین تبدیل کرده است. از جمله هیجان انگیزترین ترن های این مجموعه می توان به ترن هوائی وارونه؛ ترن هوائی که در زاویه نود درجه به سمت پائین حرکت می کند و ترن هوائی در ارتفاع ۶۰ متری اشاره کرد.

پارک آبی چیملونگ، آخرین بخش این پارک های چهارگانه است که به عنوان بزرگترین پارک آبی جهان شناخته می شود. این پارک در سال ۲۰۰۷ میلادی  ساخته شده و دارای تعداد زیادی سرسره آبی، استخر و نهرهای آب ویژه ای است که می توان روی تیوپ هایی در آن ها استراحت کرده و تمدد اعصاب کرد. این پارک محل خوبی برای گریز از تابستان های گرم و مرطوب شهر گوانجو است.

Chime Long Paradise

 دیدن شهر از بلندترین ساختمان گوانجو

در حال حاضر بلندترین ساختمان شهر، برج کانتون Canton Tower است که ارتفاعی بالغ بر ۶۰۰ متر دارد. این برج یکی از بلندترین ساختمان های جهان محسوب شده و در سال ۲۰۱۰ میلادی ساخته شد. اگر دوست دارید میزان توسعه و ابعاد شهر را بهتر درک کنید، می توانید به بالای این برج رفته و از چشم انداز زیبا و شگفت انگیز آن بهره مند شوید. یکی از هیجان انگیزترین تفریحات این برج، رفتن به محل ویژه ای در ارتفاع ۴۵۰ متری این برج است که در بخش بیرونی ساختمان قرار داشته و از آن جا می توان نمایی جالب از شهر را مشاهده کرد.

گشت و گذار در روستای ژیائو ژو

روستای ژیائو ژو Xiaozhou از دیگر دیدنی های گوانجو است که نمی توان آن را با جای دیگری مقایسه کرد. در این روستا تعداد زیادی مغازه فروش آثار هنری وجود داشته و شما تعداد زیادی از هنرمندان را می‌بینید که در گوشه و کنار خیابان در حال تمرین نقاشی یا خوشنویسی هستند. شرایط این روستا به گونه ای است که گویا زمان در آن متوقف شده است. ساختمان ها و بناهای باستانی، راه های خاکی و جوی های آب همگی نشانه هایی از دوران گذشته هستند که در روزگار مدرن اثری از آن ها باقی نمانده است. این روستا به عنوان یک مرکز هنری در چین شناخته شده و دانشجویان هنر از گوشه و کنار این سرزمین برای دیدن دیگر هنرمندان و بهبود قابلیت های هنری خود به روستای ژیائو ژو سفر کرده و گاهی در این روستا ساکن می شوند. زندگی در این محل بسیار رومانتیک و جالب بوده و این موضوع سبب علاقه هنرمندان به حضور در این محل و الهام گیری از فضای متفاوت و طبیعت آن شده است. البته باید خاطر نشان کرد که این روستا در خارج از شهر گوانگ ژو قرار داشته و به عنوان یک مرکز گردشگری شناخته نمی‌شود و به همین دلیل  ممکن است شما برای پیدا کردن آن دچار مشکل شوید. پیدا کردن آدرس این محل تا حدی مشکل بوده و حتی وقتی آن را از دیگران پرس و جو می کنید ممکن است به ویژه از سوی افراد مسن تر از شما سوال شود که چرا می خواهید به این روستا بروید. حتی ممکن است برخی از مردم به شما بگویند این روستا در جائی بسیار دور قرار داشته و تلاش کنند شما را از رفتن به آن منصرف کنند در حالی که روستای فوق، فاصله زیادی با شهر نداشته و به نظر می رسد مردم این شهر علاقه زیادی ندارند که این روستا توسط گردشگران شناخته شده و محیط آن با حضور پر تعداد توریست ها دچار اختلال شود.

روستای ژیائو ژو Xiaozhou

رفتن به آکادمی چن کلان

آکادمی چن کلان Chen Clan Academy، جای مناسبی برای تماشای فرهنگ و ویژگی های کشور چین در قرن نوزدهم و مشاهده هنر خراطی و تراش چوب، سنگ، نقاشی روی سطوح مختلف و ساخت آثار هنری و گره بندی روی گچ محسوب می شود. ساختمان این آکادمی در واقع یک ساختمان قدیمی است که در سال ۱۸۹۳ توسط اعضای خاندان چن Chen ساخته شد. هدف اصلی ساخت این بنا، تدارک دیدن اقامتگاهی برای اعضای این خانواده در هنگام سفر به شهر گوانگ ژو بود. معماری این ساختمان شباهت زیادی به سایر ساختمان‌های مذهبی موجود در قاره آسیا دارد اما در این بنا جزئیات و تزئینات بی نظیری اجرا شده است که هر یک در نوع خود منحصر به فرد بوده و سقف چوبی کنده کاری شده آن یکی از بهترین نمونه های موجود محسوب می شود. در این بنا همچنین نرده های سنگی بسیار زیبایی وجود دارد که تصاویر متعددی روی آن ها کنده کاری شده اند که هر یک در نوع خود شاهکاری هنری به شمار می روند. امروزه پیدا کردن محلی که این حجم از آثار هنرمندانه در ساخت آن استفاده شده باشد، کار دشواری است. دسترسی به این محل بسیار ساده بوده و این بنا دارای ایستگاه متروی منحصربه خودش است. هزینه بلیط ورودی این مجموعه نیز بسیار ارزان بوده و تنها ۱۰۰ یوان قیمت دارد.

کارهای هیجان انگیزی که در گوانجو می توانید انجام دهید

شهر گوانجو دارای پیشینه ای باستانی بوده و قدمت آن به ۲ هزار سال پیش باز می گردد. این شهر به دفعات در طول تاریخ به عنوان پایتخت چین شناخته شده و در سده های اخیر رشد و توسعه سریعی را شاهد بوده است. بر اساس برنامه ریزی های جدید انجام شده از سوی دولتمردان چین، این شهر باید به یکی از بزرگترین شهرهای جهان تبدیل شده و قرار است نقش مهمی در امر تجارت ایفا کرده و به عنوان یکی از شاهراه های اصلی صادرات چین به انجام وظیفه بپردازد. تجربه و شناخت این تحول در شهر گوانجو برای هر بیننده ای شگفت انگیز خواهد بود. باصدف شریعتی همراه باشید تا در ادامه  ببینید چه جاذبه ها و کارهای هیجان انگیزی در گوانجو در انتظار شماست.
محله های جدید گوانجور مانند لی اده Liede و شهرک جدید ژو جیانگ Zhujiang New Town امروزه به عنوان مناطق اصلی توریستی شهر شناخته شده و گردشگران خارجی زیادی در این مناطق دیده می شوند. این بخش ها همچنین از نظر اقتصادی نیز نقش مهمی در شهر گوانجو ایفا می کنند. دیدن این مناطق جدید و ساخته شده بر مبنای فرهنگ غربی نمی تواند تصور دقیقی از شرایط زندگی مردم چین و شهر گوانگ زو به شما بدهد، در عوض توصیه می کنیم برای دیدن فرهنگ غنی و اصیل چینی به میدان های ژو Square Haizhu رفته و تجربه جذابی از فرهنگ چین داشته باشید.


محبه های جدید گوانجو


منطقه One link Plaza

منطقه One link Plaza به عنوان مرکز خرید مشهور شهر شناخته می شود که بیشتر گردشگران و مردم شهر، خرید های خود را در این منطقه انجام می دهند. در فاصله کمی از این میدان، کلیسای جامع کاتولیک شهر با عنوان Sacred Heart Catholic Cathedral قرار دارد که با پیشینه ای ۱۵۰ ساله، به عنوان یکی از آثار تاریخی شهر شناخته می شود. این بنا با سنگ گرانیت و در سبک گوتیک Gothic style ساخته شده است. دیدن این بنای تاریخی می تواند برای هر گردشگری جذاب بوده و روزهای یکشنبه برای ورود به آن نیاز به خرید بلیط و پرداخت هزینه نیست.

موزه هنر رد تروی Redtory 

این موزه مجموعه ای از آثار هنری ارزشمندی است که در یک ساختمان بسیار قدیمی و بازسازی شده قرار دارند. این ساختمان در گذشته یک کارخانه ساخت قوطی های کنسرو بوده و بازدید از آن مانند بیشتر موزه های شهر رایگان است. این موزه در مساحتی بالغ بر ۱۷۰ هزار متر مربع ساخته شده و به همین دلیل در داخل آن به بازدید کنندگان برای گشت و گذار در بخش های مختلف موزه، دوچرخه ارائه می‌شود. این منطقه، جزو محله های نسبتا جدید شهر محسوب شده و موزه رد تروی در سال ۲۰۰۹ میلادی افتتاح شد. در این مجموعه چندین رستوران نیز قرار دارند که شما می توانید در زمان طولانی بازدید از آثار هنری موجود، از آن ها استفاده کرده و در زمان خود صرفه جوئی کنید. اگر شما جز علاقه مندان دنیای هنر محسوب می شود، بازدید از موزه فوق می تواند یکی از بهترین پیشنهاد ها در سفر شما به شهر گوانجو باشد.

موزه ردتوی

بزرگترین مراکز خرید جهان

تا چندی پیش در بخش جدید شهر گوانجو هیچ چیز خارق العاده و خاصی وجود نداشت اما به تازگی یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان به همراه یک آسمان خراش بسیار بلند در شهرک جدید ژو جیانگ ساخته شده اند که دیدن آن برای گردشگران می تواند جذاب باشد. از دیگر ابنیه جالب توجه در این بخش از شهر نیز می توان به ساختمان سرمایه گذاری بین المللی International Finance Center اشاره کرد که با ارتفاع ۴۴۰ متر و نمای سیاه رنگ خود، جلوه ای ویزه به شهر بخشیده است.
در اطراف آسمان خراش شهرک جدید ژو جیانگ دیدنی های بسیار زیادی وجود دارد، یکی از آن ها موزه گوانگ دونگ Guangdong محسوب می شود که بازدید از آن رایگان بوده و در کنار کتابخانه شهر واقع شده است. علاقه مندان به اپرا نیز می توانند به سالن اپرایی که دقیقا رو به روی این مجموعه قرار دارد رفته و از نمایش های هنری و ساختمان زیبای آن لذت ببرند.

بزرگترین مراکز خرید

پارک یوئه ژیو Yuexiu

این پارک بزرگ ترین پارک شهر گوانجو محسوب شده و محل خوبی برای فرار از ازدحام جمعیت در شهر به شمار می رود. این پارک در محدوده منطقه کوهستانی یوئه ژیو قرار داشته و در آن دریاچه زیبائی وجود دارد که می توان روی سطح آن با قایق های پدالی که با قیمت بسیار ارزانی کرایه داده می شوند به گشت و گذار پرداخت. دسترسی به این پارک از طریق مترو بسیار آسان بوده و این پارک دارای ایستگاه متروی مختص به خود است. موزه گوانجو نیز در این پارک قرار داشته و شما می توانید علاوه بر بازدید از پارک، به این موزه نیز سری بزنید. در این موزه، آثار تاریخی شهر به نمایش گذاشته شده و شما می توانید اطلاعات ارزشمندی از تاریخ ۲ هزار ساله گوانگ ژو به دست آورید.
سمبل رسمی و شناخته شده شهر گوانگ ژو نیز در کوهستان یوئه ژیو قرار دارد که شامل پنج مجسمه قوچ می‌شود. این مجسمه زیبا از سنگ ساخته شده و بر پایه یک داستان ۲ هزار ساله که به چگونگی شکل گیری شهر اشاره دارد، طراحی شده است. بر اساس این داستان باستانی؛ گوانجو شهر قوچ ها محسوب شده و این مجسمه یازده متری امروزه به عنوان نماد شهر مورد توجه علاقه مندان مختلفی است که با آن سلفی می‌گیرند.

پارک یوئه ژیوکارهای جذابی که در گوانجو می توان انجام داد
کارهای جذابی که در گوانجو می توان انجام داد