زمستانی رویایی در مونترال


زمستان در مونترال کانادا

وقتی اسم کانادا و مونترال می آید همه یاد سرما و برف و یخ می افتند، مونترال بزرگ ترین شهر استان کبک است و فرهنگ ها و ملت های گوناگونی دارد این شهر با داشتن آسمان خراش ها و بناهای تاریخی همیشه چیز جدیدی برای گردشگران دارد و در زمستان پر از تفریحات برفی و یخی است، بغیر از این، جشنواره های زمستانی زیادی هم در کانادا برگزار می شود  با صدف شریعتی همراه باشید تا زمستانی سرد را در مونترال کانادا تجربه کنید.

در کلبه های یخی بمانید

اولین بار کلبه های یخی در فنلاند به وجود آمدند، در مونترال کانادا در پارک ژان دراپو در دهکده برفی اقامتگاه های یخی برای مسافران نترس و گرمایی درست شده است، این اقامتگاه ۱۰ اتاق، ۱۵ سوییت و ۶ کلیه یخی دارد که هزینه اقامت در این محل برای هر کس بین ۱۹۵ تا ۲۹۵ دلار است همه وسایل این اقامتگاه خاص و منحصر بفرد است و از جنس یخ می باشد، اقامت در این هتل واقعا تجربه ای خاص و متفاوت است که آن را می توانید در زمستان  مونترال بدست آورید.

هتل یخی

اسکیت بازی کنید

اگر فکر می کنید که هوای بیرون برای اسکیت بازی کردن خیلی سرد است به مجموعه سرپوشیده یخی بروید و در آنجا اسکیت بازی کنید، این مجموعه در بلندترین ساختمان مونترال در کنار ایستگاه مترو قرار دارد و هر روز باز است، ورودی این مجموعه ۷ دلار، برای بچه های زیر ۱۲ سال ۵ دلار و برای دانش آموزان ۶ دلار است، اسکیت با مبلغ ۶.۵ دلار کرایه داده می شود.

اثار هنری شهر کبک را ببینید

به موزه هنرهای زیبا مونترال بروید که اخیرا مجموعه های جدیدی به آن ها اضافه شده است و در آن ها کلیساهای سابق منطقه مسکونی ارسکین و آمریکا طراحی شده است بازید از این موزه در یک شب سرد زمستانی خیلی می چسبد!

موزه هنرهای زیبا مونترال

نان بیگل بخورید

به نانوایی فیرمونت این شهر بروید و بیگل (نان دونات شکل) بخورید، در سال ۱۹۱۹ این نانوایی نان بیگل کونترال را برای اولین بار درست کرد نانی که با دست حلقه شده، در آب و عسل جوشانده می شود و در تنورهای هیزمی می پزد نتیجه آن نانی می شود که اگر در لحظه از تنور در آمدن آن را بخورید مزه ای فراموش نشدنی دارد و در شب های سرد این شهر حسابی گرمتان می کند، این نان در شکل های مختلفی پخته می شود اما به نظر می رسد کنجدی آن از همه خوشمزه تر باشد .

بیگل

غذا بخورید

مهم نیست که در چه فصلی هستیم در مونترال باید مزه تمام غذاهای این شهر را چشید، مونترال از نظر داشتن تعداد رستوران ها بعد از نیورک دومین نفر است و با غذاهای متنوعی که دارد این فرصت را به شما می دهد تا بدون اینکه از این شهر خارج شوید طعم غذاهای همه دنیا را تجربه کنید، ایتالیایی های زیادی در مونترال زندگی می کنند که این باعث شده رستوران های ایتالیایی خوب و با سابقه ای در این شهر وجود داشته باشد.

از موزه های زیر زمینی دیدن کنید

۱۴۰ قطعه آثار هنری معاصر در متروی مونترال وجود دارد که ایستگاه های متروی این شهر را به بزرگترین گالری هنری در جهان تبدیل کرده است، وقتی در شهر رفت و آم می کنید زمان بگذارید و از آثار هنری هر ایستگاه دیدن کنید.


زمستانی رویایی در مونترال
زمستانی رویایی در مونترال

طبیعتی خیره کننده در پارک های ملی کانادا


پارک های ملی کانادا

سال ۲۰۱۷، ۱۵۰ امین سالگرد کشور کاناداست. امسال می توانید به صورت رایگان از پارک های ملی این کشور بازید کنید. پارک های ملی کانادا پر از مناظرخیره کننده و لحظه های نابی است که فقط در این کشور می شود آن ها را تجربه کرد. گشت و گذار در پارک های ملی کانادا چندین روز زمان نیاز دارد، در این پارک ها به جهانی زیبا با آب و هوایی تازه وارد می شود و حیواناتی منحصربفرد را از نزدیک می بینید. برای آشنایی بیشتر با پارک های ملی کانادا  صدف شریعتی را همراهی کنید.

پارک ملی جزیره خلیج جورجین

پارک ملی جزیره خلیج جورجین (Georgean Bay Island)، اونتاریو

از شهر بری در اونتاریو با ۱۵ دقیقه رانندگی خود را به پارک ملی خلیج جورجین برسانید. در این پارک می توانید در آب های لاجوردی و زلال شنا، قایق سواری و جت اسکی کنید. می توانید از صخره های اطراف دریا بالا بروید و عکس هایی ناب و خیره  کننده بیندازید. در ساحل شرقی دو ستون صخره ای قرار دارد که از ویژگی منحصربفرد این پارک ملی است.

پارک ملی لامارسینی (La Mauricie)، کبک

اگر می خواهید از هیاهو و شلوغی شهر دور باشید به پارک ملی لامارسینی بروید. این پارک ملی با زیبایی خیره کننده خود، ۲۰۷ مایل مربع از این منطقه را پوشش می دهد. از مونترال با دو ساعت رانندگی به این پارک می رسید، اینجا محلی خوش منظره برای کمپ، شنا، گردش و قایق سواری است. در فصل  پاییز درخت ها قرمز، زرد و نارنجی می شوند و انعکاس رنگ های آن ها در آب دریاچه زیبایی ای خاصی دارد.

پارک ملی لامارسینی

پارک ملی جاسپر(Jasper)، بریتیش کلمبیا

پارک جاسپر با درختان همیشه سبز، رودخانه های زلال و کوه های اطرافش مقصدی ایده آل برای تفریحات خانوادگی در زمستان و تابستان است. در این پارک می توانید سوار بر بلندترین و طولانی ترین تله کابین کانادا شوید، ۲ کیلومتر بروید و به قله کوه ویلستر برسید و از آن بالا شش رشته کوه را تماشا کنید. اگر به ارتفاع علاقه ای ندارید رودخانه اتبسکا را کشف کنید سوار قایق شوید و از روی آب، غرق در زیبایی بینظیر این پارک شوید.

پارک ملی جاسپر

پارک ملی وود بوفالو (Wood Buffalo)، آلبرتا

آیا به دنبال پارکی هستید که در آن حیات وحش را ببینید و جاهایی را تجربه کنید که تا به حال در هیچ جایی آن ها را ندیده اید؟ به پاک ملی وود بوفالو بروید. در این پارک بیش از ۵۰۰۰ بوفالو در سراسر پارک پراکنده شده اند و می توانید در ۴۴ کیلومتر مربع زیبایی بی انتها گشت و گذار کنید. در این پارک یکی از بزرگ ترین سدهایی را می ببینید که توسط سک های آبی ساخته شده اند. قبل از ورود به پارک خود را برای ماجراجویی در سرزمینی آماده کنید که کاملا منطقه حفاظت شده برای بوفالوهاست.

پارک ملی فوریلون (Forillon)، کبک

پارک ملی فوریلون بر روی شبه جزیره گاسپه قرار دارد و فاصله آن تا شهر کبک ۱۰ ساعت است. در این پارک می توانید تفریحات و تجربه هایی متفاوت را امتحان کنید. از دهکده ماهی گیری تاریخی و جذاب بازدید کنید که نشان دهنده سبک زندگی افراد این محل در زمان های گذشته است. حیات وحش این پارک، فوک ها و وال هایی هستند که می توانید شنا کردن آن ها را در خلیج تماشا کنید. این پارک با فضای آرامش بخش خود محلی عالی برای لمس طبیعت است.


طبیعتی خیره کننده در پارک های ملی کانادا
طبیعتی خیره کننده در پارک های ملی کانادا