۱۴ دلیل برای دیدن شهر افسانه ای پکن


پکن

پایتخت پر تپش چین – شهر تاریخ امپراطوری ها، رستوران های فراوان ، پارک های پر برگ و تشریفات مخصوص صرف چای – امروزه بیش از هر زمانی دیگری قابل دسترس شده و سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند . در این مقاله به ۱۴۴ دلیلی که باید پایتخت این کشور زیبا را دید نگاهی می  اندازیم :

۱.می توانید در محله های قدیمی یا (hutongs) پرسه بزنید

افسوس که اکثرمحله های معروف به hutong در پکن به دلیل گسترش ساخت و ساز جاده های جدید و آسمان خراش های براق از بین رفته اند ولی هنوز  تعدادی از این خیابان های باریک و خانه های کوتاه در محله های قدیمی باقی مانده اند و امروزه به شما پیشنهاد یک بازدید اجمالی از گذشته پکن را می دهند. بعضی از بهترین رستوران ها و بازارهای پکن را می توانید در این آخرین بازمانده های hutongs پیدا کنید ، جایی که ساکنان آن متراکم و چسبیده به هم به مانند چند قرن اخیر زندگی می کنند .

هوتونگ

۲.یک دیوار غول آسا وجود دارد

افسانه های فراوانی دررابطه با دیوار چین وجود دارد و بر خلاف باورهای رایج عامه مردم نمی تواند از فضا دیده شود ( حداقل با چشم غیرمسلح ) . این دیوار دفاعی که ساخت آن به قرن هفتم میلادی بر می گردد برای جلوگیری از غارت ارتش های بیرون از چین ساخته شده است و تقریباً به اندازه ۵.۵۰۰ مایل به دور کشور کشیده شده است . بعضی از بهترین قسمت های حفظ شده آن در بیرون از پکن واقع شده ، مانند منظره کوه  معروف Juyong Passs  .

دیوار چین

۳.شما (در حال حاضر) اجازه ورود به شهر ممنوعه را دارید

بازدید از بزرگترین قصر ممنوعه دنیا دیگر ممنوع نیست ، در حقیقت بازدید از این دژ پر پیچ و خم ، برای خیلی از گردشگران به عنوان یکی ازنقاط پررنگ سفرشان به پکن محسوب می شود . شهر ممنوعه نزدیک به ۵۰۰ سال دور از دسترس و خانه دو سلسله منزوی بین سالهای ۱۴۲۰ تا ۱۹۱۲ بوده است ، اما امروزه همه می توانند از معماری و هنر این بنای ثبت شده در آثار جهانی یونسکو لذت ببرند .

شهر ممنوعه

۴.می توانید سنگینی تاریخ را در میدان Tiananmen حس کنید

دولت چین سانسور بی وقفه ای در رابطه با قتل عام مردمی که خواهان دموکراسی بودند ودرسال ۱۹۸۹ در این میدان به طرز وحشیانه مورد هجوم نیروهای دولتی قرار گرفتند انجام داده است . ایستادن در این میدان در جایی که “مرد تانکی” معروف در مقابل صفی از تانکهای ارتش در روز بعد از حادثه ایستاده بود ، سنگینی تاریخی عجیبی دارد .

میدان تی آن آنمن

۵.تقریباً تمام انواع چای در چین را دارد

نوشیدن چای یک سنت دیرینه در چین محسوب می شود و برای گردشگرانی که شیفته این سنت می شوند می تواند زمینه ساز جدایی باشد . در هر  مراسمی در شهر یک چای مخصوص وجود دارد – چای سبز ، چای باروت ، چای میمون طلایی و چای گل یاس اسامی تعدادی از آنهاست و بهترین مکان برای امتحان آنها فروشگاه چای Maliandao است ، جایی که ۹۰۰ فروشنده معامله “برگی” خود را انجام می دهند .

۱۴ دلیل برای دیدن شهر افسانه ای پکن


سفر به چین
پایتخت چین – شهر تاریخ امپراطوری ها، رستوران های فراوان ، پارک های پر برگ و تشریفات مخصوص صرف چای – امروزه بیش از هر زمانی دیگری کشور چین قابل دسترس شده و سالانه میلیون ها نفر به آنجا سفر می کنند . در این قسمت ، به ۵ دلیلی که باید پکن ، پایتخت این کشور زیبا را دید، نگاهی می انداختیم.در ادامه ۵ دلیل دیگر را بررسی می کنیم.

۶. بهترین اردک پکنی را دارد

بیشتر ما یک رستوران که اردک پکنی معقول را سرو کند می شناسیم ، اما برای امتحان مزه واقعی آن باید سری به شهر پکن ، مخترع این غذا بزنیم

سفر به چین

۷.  لذت های آشپزی با تنوعی از طعم ها

پکن به عنوان پایتخت چین، محلی برای شیفتگان غذا و آشپزی محسوب می شود و نامبر وان آشپزی از بین تعداد زیادی از استان های چین با سلیقه های متفاوت است . غذاهایی از انواع سوپ و نودل گرفته تا انواع گوشت با طعم هایی که شما را قلقلک می دهند و باعث می شود تا زمین را چنگ بیاندازید .

سفر به چین

۸. معماری حیرت انگیز پکن

چه استعاره ای بهتر از جاه طلبی برای معماری جسور، زیبای پکن و در زمان خودش وهم انگیز می توان پیدا کرد؟

ممکن است با سلیقه همه افراد همخوانی نداشته باشد ولی تحت تاثیر قرار نگرفتن از بناهایی مانند : Galaxy Soho  ، مرکز ملی نمایش و هنر و ساختمان CCTV مقر تلویزیون مرکزی چین ، کار دشواری است . استادیوم ملی که در سال ۲۰۰۸ برای بازی های المپیک افتتاح شد نیز یکی دیگر از عجایب معماری است که نباید از دست دهید .

سفر به چین

۹. می توانید در پارک های سلطنتی خود را گم کنید

با وجود اینکه سالهاست غباری از آلودگی بر روی آن سایه افکنده ، پکن به لطف داشتن پارک های زیاد تقریبا شهر پاکی محسوب می شود . ریتان ، دیتان و بیهای تعدادی از لذت بخش ترین فضاهای باز محسوب می شوند جایی که می توانید از شلوغی شهر فرار کنید ، افراد مسنی را تماشا کنید که tai chai  تمرین می کنند و از شکوه این باغ های تاریخی حیرت کنید.

سفر به چین

۱۰. چانه زدن برای خرید وجود دارد

اصلاحات اقتصادی در دهه ۷۰ میلادی موجب شد تا عصر جدیدی از مصرف گرایی در چین بوجود بیاید که می تواند تعجب حتی سرسخت ترین خریداران را هم به همراه داشته باشد . پکن مدرن یک غرش خروشان برای تجارت هر کالایی محسوب می شود ، از طراحی های مبارزین حکومت تا قطعات الکترونیکی ، بوتیک های لباس شب تا مراکز خرید پر زرق و برق . ولی برای خرید عتیقه های قابل اعتماد باید سری به فروشگاه عتیقه جات Panjiauan بزنید جایی که مبادله کالا یک ورزش محسوب می شود.

سفر به چین
سنت چای

۱۴ دلیل برای دیدن شهر افسانه ای پکن
۱۴ دلیل برای دیدن شهر افسانه ای پکن

معروف ترین جاذبه های گردشگری پکن چین


در پکن چه ببینیم؟

پکن قلب چین و انتخاب اول تمام مسافرانی است که علاقه به دیدن شهری قدیمی و توسعه یافته در چین دارند. این شهر از حدود ۸۰۰ سال پیش مرکز  سیاسی، اقتصادی و فرهنگی چین بوده و ساختمان های سلطنتی زیبا با تاریخ دور، جادوی این شهر را چند برابر کرده اند. پکن شهر بزگی است و اگر قصد سفر به آن را دارید نیاز دارید تا قبل از آن شهر را خوب بشناسید. باصدف شریعتی همراه باشید و با مشهورترین جاذبه های گردشگری پکن که حتما باید در  سفرتان ببینید آشنا شوید:

میدان تیانانمن پکن

به رییس Mao، “سلام” کنید!

چه کسی از لبخند خوشحال و سرزنده ی پرتره ی مائو در میدان تیانانمن لذت نمی برد؟ توضیح تصویر او شاید خیلی آسان نباشد اما عکس صورت او بر  دروازه شهر ممنوعه قرار گرفته است و بدن او در میدان نگهداری می شود. اول از همه مطمئن شوید که از رفتن به این منطقه در هر تعطیلی خودداری می کنید چون تعداد مردمی که در روزهای تعطیل به آنجا می آیند و شلوغی آنجا احتمالا دیوانه تان می کند! بد نیست بدانید همچین مواردی را در هر روز تعطیل در هر کجای پکن ممکن است ببینید. دومین چیزی که ممکن است کمی اذیت تان کند، موارد امنیتی خیلی بالای آن است که شاید برای گردشگری که فقط می خواهد از این مکان دیدن کند کمی زیاده روی باشد. اما همه ی نقاط داغ گردشگری پکن مثل شهر ممنوعه، خیابان قیانمن، موزه ملی چین، آرامگاه مائو، بنای بادبود قهرمان مردم و…در اطراف میدان تیانانمن هستند و بنابراین تحت هیچ شرایطی نمی توانید دیدن آن را نادیده بگیرید. به راحتی با وسایل حمل و نقل عمومی می توانید به این میدان بروید همچنین تعداد زیادی رستوران در این منطقه وجود دارند که بعد از گشت و گذار در جاذبه های آن می توانید خستگی تان را با یک غذای خوشمزه از تن به در کنید.

ساختمان بهشت

ساختمان بهشت یکی از بایدهای دیدنی در طول پکن گردی تان است. ارتفاع این ساختمان گرد سه گوش، ۳۸ متر است. ساخت ساختمان بهشت در سال ۱۴۲۰ تمام شد که باعث شد به عنوان یکی از قدیمی ترین ساختمان ها در مرکز چین شناخته شود. منطقه ی اطراف این بنا یکی از مناطق مورد علاقه ی مردم کهنسال پکن است، آنها به این منطقه می روند و آواز می خوانند و با هم گپ میزنند.

برج CCTV

آیا شما از طرفداران معماری مدرن هستید؟ اگر اینطور است حتما به برج سی سی تی وی که برج نظارت تلویزیون ملی چین است سری بزنید.

پارک المپیک پکن

پارک المپیک

هنوز هم مراسم باشکوه افتتاحیه بازیهای تابسیتانی المپیک سال ۲۰۰۸ در پکن را یادتان می آید؟ بله، من هم همینطور! دیدنی های زیادی در این پارک وجود دارند که باید ببینید مثل استادیوم المپیک که به آن “لانه پرنده” هم می گویند، یا “برجهای قارچی”. همچنین این پارک یکی از مکان های خوب برای آرام دویدن هم هست.

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه که بین سالهای ۱۴۰۶ تا ۱۴۲۰ ساخته شد، یکی از بزرگترین مجموعه کاخ های دنیاست که دارای ۹۸۰ ساختمان است و در برنامه ی قرار گرفتن در فهرست میراث جهانی یونسکو هم هست. شهر ممنوعه دقیقا کنار میدان تیانانمن قرار گفته و اگر بخواهید آن را کامل بگردید باید حدود ۲ ساعت زمان بگذارید.

خیابان قیانمن

خیابان قیانمن

خیابان قیانمن از ۶۰۰ سال پیش تا حالا به عنوان بهترین خیابان پکن شناخته شده است و وقتی در آن قدم می زنید میبینید که واقعا انگار پایانی برای آن نیست. در این قدیمی ترین خیابان خرید چین، هر خریدی که فکرش کنید را می توانید انجام دهید، این خیابان در قلب پکن قرار گرفته بنابراین امکان ندارد گمش کنید.


معروف ترین جاذبه های گردشگری پکن چین
معروف ترین جاذبه های گردشگری پکن چین