تجربه آرامش در تورنتو


توصیه هایی برای فرار از هیاهوی شهر تورنتو

 

در این یادداشت مناطق آرام و زیبای تورنتو را که محل مناسبی برای فرار از هیاهوی شهر و زندگی ماشینی است، معرفی می کنیم. در هنگام سفر به تورنتو شما می توانید علاوه بر لذت بردن از دیدن آثار تاریخی، تئاترها، کنسرت ها، جشنواره ها و … از این مناطق زیبا و آرام نیز دیدن کنید با صدف شریعتی همراه  باشید:

toronto

مناطق مرکزی- جزایر تورنتو (Central – Toronto Islands ) : اگر در پی کسب آرامش و تجربه محیطی بی سر و صدا و آرام هستید؛ بهتر است در روزهای پایان هفته به این جزایر نرفته و یکی از روزهای میانی هفته را برای این بازدید انتخاب کنید. برای رسیدن به این جزایر، یک مسیر کوتاه را از خیابان یونگ (Yonge St) به سمت این جزایر با قایق طی کرده و در آرامش سواحل این جزیره ها می توانید به طور کامل، هیاهوی شهر را فراموش کرده و تمدد اعصاب کنید. در سواحل شمالی این جزایر، چشم اندازی زیبا از شهر تورنتو در برابر شما خواهد بود
مناطق شرقی- آب بند ها و تاسیسات آبی (East – The Waterworks) : اگر کتاب مشهور در پوست شیر (In the Skin of a Lion) نوشته میشائیل اونتاژه (Michael Ondaatje) را خوانده باشید، با آب بندها و تاسیسات آبی تورنتو آشنایی دارید. این منطقه با عنوان تصفیه خانه (R.C. Harris) نیز شهرت داشته و برای رسیدن به آن باید از طریق تراموای کوئین شرقی (Queen Streetcar) به سمت ساحل حرکت کرده و در حوالی خیابان وودبین (Woodbine Ave) پیاده شوید. از این محل به سمت دریاچه واقع در جنوب رفته و از مسیر پیاده روی دریاچه به سمت شرق حرکت کنید. در پایان مسیر ماسه ای، به تاسیسات آبی  تورنتو خواهید رسید. از مناظر اطراف و ساختمان این تاسیسات لذت برده و از دریاچه، تپه زیبای این منطقه و ساحلی آرام که به ندرت کسی از آن عبور می کند برای تمدد اعصاب و به دست آوردن آرامش ذهن، نهایت بهره برداری را داشته باشید.

toronto walking bridge over humber river

مناطق غربی- مسیر دوچرخه سواری رودخانه هامبر (West – Humber River Bike Path) : دوچرخه سواری همواره یک روش خوب برای فرار از آشفتگی های ذهنی است و در این میان مسیر دوچرخه سواری رودخانه هامبر واقعا دیدنی و آرامش بخش است. این مسیر از دریاچه شروع شده و در حدود ۳۰ کیلومتر به سمت شمال ادامه دارد. بیشتر این مسیر از پارک ها و مناطق سبز و آرام گذشته و شما احساس می کنید در یک پارک ملی طبیعی در مناطق دورافتاده در حال پرسه زدن هستید.
در شرایط بد آب و هوایی- گالری هنری اونتاریو (The Art Gallery of Ontario) : این گالری هنری در اونتاریو که به تازگی بازسازی شده است توسط معمار مشهور تورنتویی یعنی فرانک گری (Frank Gehry) طراحی و ساخته شده است. این مجموعه نیز مانند تمامی ساختمان های طراحی شده توسط وی، بی نظیر و خیره کننده است و  برای رفتن به این محل لازم نیست شما حتما از عاشقان و طرفداران هنر باشید، بلکه می توان با هدف استفاده از آرامش این محیط و فضای اطراف آن، به گالری هنری اونتاریو سر زده و از فضای زیبا این محل لذت برده و در آرامش آن تنفس کنید.

the art gallery of ontario

انتخاب مناطق دنج بر اساس فصول سال

دریاچه اونتاریو را می توان در تمام سال مورد استفاده قرار داد. فضای این دریاچه در طول فصل زمستان بسیار دراماتیک و عاشقانه است. این محل در طول زمستان هم بسیار دوست داشتنی است. همچنین رفتن به جزایر تورنتو و تاسیسات آبی برای تمام سال توصیه میشود. مسیر دوچرخه سواری رودخانه هامبر در همه فصول به جز زمستان مناسب بوده و به ویژه در فصل پائیز بسیار زیبا و دارای طبیعتی رنگارنگ می شود. گالری هنری اونتاریو نیز می تواند مقصدی ایده آل برای کسانی که در پی آرامش هستند، در کل ماه های سال محسوب شود.
تجربه آرامش در تورنتو
تجربه آرامش در تورنتو

از این جاذبه ها در تورنتو رایگان لذت ببرید!

راهنمایی یک کانادایی اصیل برای انجام بهترین کارهایی که می‌توانید در تورنتو انجام داد و درعین حال رایگان هم باشد، بدون شک به دردتان  می‌خورد. از جمله این پشنهادات، بازدید از منطقه کارخانه های آبمیوه سازی و بازار سنت لورنس است. پس برای اینکه شناخت بهتر و بیشتری در این خصوص به دست آورید، باصدف شریعتی همراه باشید.

محله کارخانه آبمیوه سازی 
محلی که پیش از این بزرگ ترین کارخانه آبمیوه سازی بریتیش ایمپایر در آن قرار داشته، اکنون تبدیل به مجموعه ای شبیه باغ های کاونت با خیابان های سنگ فرش شده ویکتوریایی است که در آن ۸۰ مغازه مختلف از جمله کافه، رستوران و سینمای سول پپر قرار دارد.  در خیابان ۱۵ کیس گودز (۱۵  Case Goods Lanee)  مغازه هایی را می بینید که در آن سرامیک و طلا جواهر و… می سازند.
آدرس: ۵۵ میل استریت تماس : distillerydistrict.com

torontocondos

بازار کنزینگتون 
اینجا بیشتر شبیه یک محله است تا بازار که در آن بوتیک های فروش لباس های قدیمی و دست دوم وجود دارد. علاوه بر آن گالری های هنری، فروشگاه صنایع دستی، کافه و میوه فروشی هم در آن وجود دارد. می توانید در ساناگان (شماره ۱۷۶ خیابان بالدوین) ساندویچ های بزرگ، غذای مکزیکی خوشمزه در ال تومپو(شماره ۲۷۷ خیابان آگوستا) و آبمیوه در کافه پوئتری جاز (شماره ۲۲۴ خیابان آگوستا) میل کنید.
آدرس : بازار کنزیگتون  تماس: kensington-market.ca

80-kensington-market1

بازار سنت لورنس
۱۲۰ مغازه ای که در بازار جنوب وجود دارد یک سنت ۲۰۰ ساله را ادامه می‌دهند. سری به نان ها، پنیر ها ، گوشت های ارگانیک و سبزی ها بزنید. در نانوایی کاروزل بیکری می‌توانید اسنک بخورید(۶.۲۰ دلار کانادا/۳.۴۰ پوند)، یا در مغازه هایی که در طبقات پایین قرار دارند غذای محلی بخورید (زیر ۱۰ دلار کانادا،۵.۵۰ پوند). در بازسازی که پیش از این صورت گرفته است، بازار شمال به شنبه بازار و بازار عتیقه فروشی اختصاص داده شده است.
آدرس: بازار سنت لورنس تماس :(۰۰۱۴۱۶۳۹۲۷۲۱۹)، stlawrencemarket.com

Toronto_-_ON_-_St_Lawrence_Market

کویین استریت وست
این خیابان در تورنتو، شبیه خیابان کارنابی در لندن است: شلوغ پلوغ، قدیمی و پر از بوهای عجیب غریب. سوار تراموای ۵۰۱ به سمت اوسینگتون شوید و پیاده برگردید. بوتیک های طراحان محلی آن هانگ (شماره ۸۲۹،لباس های زنانه) و دختر معدنچی (شماره ۷۴۴ ،لباس زنانه و طلا جواهر). شماره  ۳۷۰ هورس شوو تاورن هم با پاسیوی بیرونی جذابش از سال ۱۹۴۷ باز است.
آدرس : بین خیابان اسپادینا و اوسینگتون   تماس :  queenstwestbia.ca

Toronto-Queen-Street-Westاز این جاذبه ها در تورنتو رایگان لذت ببرید!
از این جاذبه ها در تورنتو رایگان لذت ببرید!

بهترین مناطقی که می توانید در تورنتو ببینید


جاذبه های دیدنی تورنتو

تورنتو شهری زیبا در ساحل دریاچه اونتاریو در کانادا است. هدف شما هر چه از سفر دیدار همسرتان گرفته تا یک دورهمی خانوادگی باشد، همیشه می  توان کارهای سرگرم کننده و جذاب در این شهر انجام داد. زوج ها می توانند به گالری هنر اونتاریو و باغ زیستی تورنتو سر بزنند و در محله قدیمی دیستیلری آن قدم بزنند. اگر به همراه فرزندانتان یا بچه های کوچک هستید، می توانید آن ها را با خود به مرکز علمی اونتاریو، باغ وحش تورنتو، سنتر آیلند، آکواریوم ریپلی کانادا و موزه افتخارات هاکی ببرید. بازار تاریخی سن لورنس برای عاشقان غذا یکی از مکان هایی است که نباید از دست بدهید. راه رفتن در بالای برج سی ان هم می تواند شب شما را قشنگ تر کند. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر با این جاذبه ها آشنا شویم.

گالری هنر اونتاریو

گالری هنر اونتاریو یکی از بزرگ ترین موزه های هنری در آمریکای شمالی و یکی از بهترین جاذبه های شهر است. ساختمان دارای مساحتی در حدود ۵۸۳۰۰۰ فوت مربع بوده و پر از گالری ها و دیگر فضاهای اداری است. گالری ابتدا در سال ۱۹۰۰ تحت عنوان موزه هنر تورنتو افتتاح گردید و در سال ۲۰۰۸، تحت پروژه نوسازی و گسترش بزرگی قرار گرفت.

گالری هنر اونتاریو

باغ زیستی تورنتو

باغ زیستی تورنتو که در شمال شرقی مرکز شهر در خیابان لاورنس شرقی واقع شده است، از ۱۷ باغ موضوعی در مساحتی بیش از یک و نیم هکتار تشکیل شده است. هدف این باغ آموزش مردم در مورد گیاهان و دنیای طبیعی است. این باغ قبلا نام «باغ مرکزی شهری تورانتو» را یدک می کشید، اما در سال ۲۰۰۳ به عنوان یک باغ زیستی تغییر کاربری و نام داد.
انتری گاردن، که توسط پیت اودولف از هلند طراحی شده است، چمنزاری از چمن های تزئینی و علفی می باشد. وود لند واک باغی از علف های محلی، بوته  ها و درختانی است که نماینده اکوسیستم ساوانای مناطق نزدیک به تورنتو است. باغ هم چنین برنامه های مخصوص کودکان نظیر کمپ های تعطیلات بهاری و کمپ های تابستانی دارد. اگر برای بازدید از جایی در تورنتو دو دل بودید، این مکان را حتما انتخاب کنید.

 

باغ زیستی تورانتو

محله تاریخی دیستلری

ابن محله میان خیابان پارلمان و چری واقع شده است. محله تاریخی دیستلری ناحیه تفریحی و تاریخی در قلب تورنتو است که تنها چند دقیقه از مرکز تجاری شهر فاصله دارد. محوطه شش هکتاری و ده خیابان این حوالی پر از گالری های هنری، مغازه صنایع دستی و هنری، بوتیک، کافه ها، رستوران ها و مراکز اجرای زنده است که همگی در ساختمان های قدیمی گودرهم و ورتس قرار دارند.

محله تاریخی دیستلری

بازار سن لورنس

بازار ۲۰۸ ساله سن لورنس را همه علاقه مندان به غذا باید ببینند. در این محل بیش از ۱۲۰ دکه، مغازه هنری، تجارتخانه خرده پا قرار دارد که تقریبا همگی نسل های متمادی در این محل به کسب و کار مشغول بوده اند. این بازار از سه ساختمان اصلی تشکیل شده است.
ساوث مارکت بیش از ۱۲۰ غرفه و مغازه دارد که میوه و سبزیجات، گوشت و ماهی، محصولات آردی، لبنی و دیگر محصولات را به فروش می رسانند.

 

بازار سن لورنس

تورانتو گریترز

تورانتو شهری بزرگ با جاذبه های بی شمار است. بهترین راه برای شناخت این شهر کمک گرفتن از دوستان خوبی است که در آن جا زندگی می کنند، اما همه از این موهبت برخوردار نیستند. برای این افراد، بهترین پیشنهاد تورنتو گریترز (خوشامدگویان به تورانتو) است. این خوشامدگوها افراد محلی هستند که دوست دارند تا شهر خود را به دیگران معرفی کنند و ساعاتی را با مسافران به سرگرمی مورد علاقه آن ها بپردازند.

تورانتو گریترز
بهترین مناطقی که می توانید در تورنتو ببینید
بهترین مناطقی که می توانید در تورنتو ببینید